PPG: We protect and beautify the world
Menu
Print |

FAQs

Часті питання - Українська

   

Зміст

 
 

Хабарництво та корупція

З. Для імпорту певних продуктів PPG до певних країн вимагається ліцензія. Чи можна надавати брокеру/ліцензіату оплату за отримання ліцензії?


 
В. Якщо це обумовлена контрактом або офіційно заявлена оплата за послугу, її потрібно зазначити в рахунку, який виставляється компанії PPG. Але якщо брокер/ліцензіат просить надати додаткову оплату безпосередньо йому, не надавайте її та повідомте про це юрисконсульту регіонального або структурного підрозділу PPG.

Благодійні внески

З. Мій клієнт попросив, щоб компанія PPG виступила спонсором обіду на його благодійному заході. Я також іноді отримую від клієнтів запити на пожертвування продуктів PPG на благодійні заходи, у яких вони беруть участь. Чи можу я робити пожертви для таких благодійних заходів?

В. Пожертви законним благодійним організаціям дозволені за певних обставин. Потрібно враховувати кілька факторів:

 • Благодійна організація повинна виконувати державні та податкові вимоги для благодійних організацій і пройти перевірку репутації.
 • Мета благодійності та призначення пожертви мають відповідати цінностям PPG. 
 • Цінність внеску має бути обґрунтована та звична для заходу такого типу.
 • Пожертви в одну й ту саму благодійну організацію загалом повинні здійснюватися не частіше, ніж один раз на 12 місяців.
 • Клієнт або людина з його близького оточення не повинна отримувати персональну користь від пожертви.

Разом із пожертвою рекомендовано надсилати коротке повідомлення або лист, вказуючи в ньому, що PPG розуміє цільове призначення пожертви.

Якщо у вас виникнуть запитання, звертайтеся до представника свого регіонального відділу з дотримання норм.

Спілкування зі сторонніми особами

З. Яка політика стосовно соціальних мереж діє в PPG? В. Прочитайте політику тут

Конфіденційна та непублічна інформація

З. Під час відрядження мені знадобилося роздрукувати прайс-лист, щоб взяти його на зустріч із клієнтом. Я надіслав прайс-лист на свою персональну адресу електронної пошти, а потім відкрив свій обліковий запис на комп’ютері в бізнес-центрі мого готелю, щоб роздрукувати прайс-лист. Чи я зробив щось неправильно?                                                                                                                              

В. Вам не слід було надсилати прайс-лист на свою персональну адресу електронної пошти або на адресу готелю для друку. Непублічну інформацію ви повинні зберігати лише на своєму комп’ютері PPG. У нас запроваджені надійні процедури входу в обліковий запис PPG з комп’ютерів, що не належать PPG. Ці процедури дають змогу входити у свій обліковий запис PPG за допомогою віддаленого доступу в бізнес-центрі готелю та роздрукувати звідти прайс-лист.

Роздрукований прайс-лист становить непублічну інформацію та повинен захищатися від несанкціонованого доступу, випадкової втрати та розголошення.  

 

З. Я використовую комп’ютер на виробничій ділянці разом із кількома іншими співробітниками. У кожного з нас є власний логін PPG, але я бачив, як співробітник надавав свої логін і пароль іншому співробітнику. Чи повинен я повідомити про це?


 
В. Так. Співробітники ніколи не повинні надавати свій логін або пароль нікому іншому.
З. Я отримав повідомлення електронної пошти з проханням надати інформацію клієнта. Його було надіслано з адреси, яка, здавалося, належить бізнес-партнеру. Я перевірив і дізнався, що це не була справжня адреса бізнес-партнера. Що мені слід робити?

В. Ви правильно робите, проявляючи уважність, перш ніж відкривати та відповідати на електронні листи від невідомих відправників, з незвичних адрес або з адрес соціальних мереж, особливо якщо такі листи містять запити на надання непублічної інформації. Це може бути шахрайство у формі фішингу. Фішинг полягає в надсиланні оманливих електронних повідомлень, які виглядають так, наче надіслані від законних підприємств (наприклад, як у цьому випадку, від бізнес-партнера або постачальник послуг чи банку) або від когось, з ким ви знайомі (наприклад, вище керівництво компанії або колеги з відділу кадрів чи фінансового відділу).

Якщо у вас є сумніви щодо дійсності адреси електронної пошти, зверніться по допомогу до свого відділу безпеки ІТ або до свого керівника. Якщо у вас є дійсні контакти осіб в офісі бізнес-партнера, ви можете звернутися безпосередньо до них, щоб з’ясувати, чи такий запит інформації справжній.


 

Конфіденційність даних

З. Якою є політика обробки конфіденційних даних?

В. Прочитайте політику тут

З. Менеджер попросив мене надати список усіх осіб, які брали участь у заході, щоб подякувати їм.  Чи можна надіслати електронну таблицю, що містить номери телефонів, адреси та контакти для зв’язку в екстрених ситуаціях?


 

В. Ні, не слід надавати електронну таблицю, що містить персональну інформацію.  Необхідно надати менеджеру лише мінімальний обсяг інформації, необхідний для виконання її роботи. У даному випадку це імена та адреси електронної пошти PPG.

Подарунки, розваги, пригощання та подорожі

З. Яка політика щодо надання подарунків, пригощань і розваг співробітникам публічного сектору (уряду) США діє в компанії PPG в США?

В. Прочитайте політику тут.

З. Компанія PPG підписала великий контракт із постачальником, і я буду контактною особою в PPG для цього постачальника. Постачальник запросив мене на обід, а потім запропонував два квитки на концерт відомого в країні музиканта. Постачальник не піде зі мною на концерт. Чи можу я піти на обід і прийняти квитки?

В. Піти з постачальником на обід — це нормально, але якщо вартість квитків на концерт вища за номінальну (більше 25 дол. США або еквівалентної суми), вам не слід приймати квитки. Може скластися враження, що персональна послуга вплинула на вибір постачальника або що вона може вплинути на майбутні рішення. Вам слід подякувати постачальнику за пропозицію квитків і повідомити йому, що ви не можете прийняти їх, оскільки це заборонено політикою PPG.    
З. Я відвідав захід постачальника та виграв на ньому iPad у випадковому розіграші.  Чи можу я залишити його?
 
В. Це залежить від обставин. Якщо було очевидно, що розіграш випадковий (не підтасований таким чином, щоб обрати вас переможцем), ваша посада не дає вам повноважень впливати на ухвалення рішень про початок або продовження ведення бізнесу з постачальником і ваш керівник дозволяє це, скоріше за все, ви можете залишити собі iPad.  Залежно від вартості виграшу може бути потрібно сплатити за нього податки.

Якщо, обміркувавши наведене вище, ви вирішите залишити приз, то в майбутньому, перш ніж укладати ділові угоди з цим постачальником, вам потрібно буде консультуватися зі своїм керівником і регіональним представником відділу з дотримання норм. <

Як завжди, якщо у вас виникнуть запитання, звертайтеся до регіонального представника відділу з дотримання норм PPG  
З. Мій відділ періодично наймає стороннього консультанта, який допомагає в роботі над проектом. Консультант запросив кілька співробітників нашого відділу відвідати місцеве спортивне змагання. Чи можемо ми відвідати змагання разом із консультантом?

В. Потрібно враховувати кілька факторів. Запитайте в себе:

 • Чи ви або інші запрошені співробітники маєте повноваження впливати на рішення стосовно подовження найму консультанта для роботи над проектом?
 • Чи отримували ви або інші співробітники подібні запрошення на розважальні заходи протягом останніх 12 місяців?
 • Яка вартість квитків?

Якщо обґрунтовано можна вирішити, що подарунок може вплинути на ваше рішення в майбутньому працювати з консультантом, вам не слід приймати квитки. Якщо у вас виникнуть запитання, звертайтеся до представника свого регіонального відділу з дотримання норм.


 

З. Моя компанія бажає запросити наших найбільш важливих клієнтів на значне місцеве спортивне змагання. Ми відвідаємо змагання разом із клієнтами. Чи потрібно попередньо отримувати дозвіл на такий подарунок?

В. Оскільки ви відвідуєте захід разом із клієнтами, це вважається розвагою, а не подарунком. До розваг не застосовуються правила попереднього отримання дозволу на подарунки, але для розваг потрібно попередньо отримувати дозвіл від свого безпосереднього керівника. Перш ніж купувати квитки, звіртеся з місцевими політиками та процедурами щодо подарунків, подорожей, витрат і покупок.

Інсайдерська торгівля

З. Представник постачальника в компанії ABC, що є моїм гарним другом, розповів мені, що компанія ABC щойно уклала великий контракт із PPG. Хоча ще не було зроблено офіційного оголошення, чи можу я купити акції компанії ABC?

В. Ні. Оскільки компанія ABC зареєстрована на біржі США, це може вважатися торгівлею на підставі суттєвої непублічної інформації, що є порушенням політики PPG, а також федерального законодавства про цінні папери.

Захист активів компанії

З. Коли я використовую корпоративну кредитну картку для персональних покупок (у супермаркетах, на бензозаправках і в аптеках), я відмічаю покупки як персональні та не отримую компенсацію за них. Чи можна це робити?

В. Ні, вам не слід використовувати корпоративну кредитну картку для персональних цілей. Політики PPG забороняють це. Картку можна використовувати лише для розрахунків у бізнес-цілях.
З. Я маю право вимагати відшкодування витрат на подорожі в сумі до 500 дол. США на місяць. Цього місяця мої витрати на подорожі склали лише 300 доларів. Чи можу я зробити запит на відшкодування 200 доларів за мої персональні витрати на бензин за рахунок компанії?        В. Ні, ви не можете отримати відшкодування за власні витрати на бензин як за витрати компанії. Політика PPG дозволяє вимагати та отримувати відшкодування лише для витрат на фактичні бізнес-потреби.

Відповідність нормам торгівлі

З. Які тривожні сигнали можуть свідчити про порушення експортних правил? В. Певні обставини (тривожні сигнали) можуть указувати на те, що експорт здійснюється для неналежного цільового використання, кінцевого користувача або призначення. Кілька прикладів тривожних сигналів:
 • Клієнт або агент із покупок ухиляється від надання інформації про цільове використання, погано ознайомлений із бізнесом чи продуктом або іншим чином уникає надання інформації.
 • Продукт за своїми властивостями нехарактерний для бізнесу або країни клієнта.
 • Клієнт пропонує заплатити за продукт готівкою або заплатити надмірну ціну.
 • Клієнт відмовляється від звичайних послуг установлення, навчання або технічної підтримки.
 • Клієнт запитує незвичайні процедури або маршрути доставки.
 • Пакування не відповідає способу доставки або місцю призначення.
 •  

Робота з державними органами

З. Уряд Китаю відзначив PPG за швидку сплату податків. Місцевий підрозділ PPG було нагороджено кришталевим сувеніром у вигляді коня та листом відзнаки.  Чи можна це прийняти та виставити для огляду?


 

В. Оскільки подарунок відповідає нагоді, статуетку й лист можна прийняти та виставити для огляду в підрозділі PPG.

З. Якщо в межах своєї роботи в PPG я зустрінусь із посадовцем, який обіймає виборну або призначувану посаду, чи буде таке спілкування розцінюватись як лобіювання? 


 

В. Не обов’язково. Лобіювання має широке визначення, що включає пряме передавання запитів на лобіювання державному посадовцю, здійснення дослідження або розробку стратегії щодо залучення державних службовців, а також узгодження своїх дій із третьою стороною, наприклад торговою асоціацією або іншою компанією. Лобіювання суворо регулюється. Для участі в такій діяльності необхідно звертатися за консультаціями до регіонального представника відділу зв’язків із державними структурами. 

 

З. Чи слід мені подякувати державному службовцю за відвідування нашого офісу чи об’єкта, надавши йому подарунок?

В. Загалом, доречним висловленням вдячності за відвідування є написаний вручну або надісланий електронною поштою лист подяки від імені PPG. Хоча подарунки можуть бути припустимі, якщо виконуються певні критерії (правила різняться), краще утримуватись від подарунків. Якщо у вас є запитання, звертайтеся за роз’ясненнями до регіонального представника відділу зв’язків із державними структурами.